Добитничката на ваучер во шопинг кај Елена Лука

1 јуни 2013

Тијана Вуксановиќ, студентка на Филолошки факултет во Скопје, урбана млада девојка вљубеничка во модата е среќничката која го доби ваучерот за шопинг на тематската забава организирана од модната куќа „Елена Лука“ во кафе Драма.

 

 

Деновиве таа ги посети салоните на Елена Лука и избираше помеѓу богатата понуда на дизајнерски парчиња.

“Планирам да одберам некои елегантни  и специфични дизајнерски парчиња бидејќи сметам дека Елена Лука е бренд кој нуди една поинаква и невообичаена уникатна мода, поразлична од стандардот. Креацииите би сакала да ги вклопам во мојот имиџ и сигурно би ги  носела на некој убав настан или за мене некоја посебна пригода”, изјави Тијана за fashionel.

Изненадена од рачно изработениот накит со потписот на истиот бренд Тијана  додаде: До сега не знаев дека Елена Лука покрај другото изработува и дизајнерски накит, така што ваучерот покрај облека сигурно ќе го искористам и за интересен накит кој ќе го вклопам во комплетниот стајлинг.

Во продолжение погледнете кој беше изборот на Тијана.

Коктел фустан со рачно цртани детали.

Комплет од кошула и здолниште од новата колекција Далга.

Сако во актуелна ментол зелена боја.

Транспарентна црна кошула.

Рачно изработен накит.

Рачно изработени обетки.

Обетки од колекцијата Fashion force.

Објавено:
1 јуни 2013
Категорија: 
Актуел