Доделени престижните BAFTA LA награди

11 ноември 2013

Изминатиот викенд во Лос Анџелес се избраа  актерите на кои им беа врачени престижните BAFTA LA Britannia награди за 2013 година.

Американскиот оддел на Британската академија за филмска и телевизиска уметност ги врачи наградите на актерите, Џорџ Клуни, Кетрин Бигелоу, Саша Барон Коен, Идрис Елба и други за посебен придонес во развојот на кинематографијата. На свечената вечера се појавија и Пупи Делевиљ, Џулија Робертс, Селма Хаек и уште многу познати личности.

Пупи Делевињ и Суки Ватерхаус Пупи Делевињ и Суки Ватерхаус

Бен Кингсли и Даниела Лавандер Бен Кингсли и Даниела Лавандер

Дре Хемингвеј Дре Хемингвеј

 

Објавено:
11 ноември 2013
Категорија: 
Актуел