Документарецот за Дејвид Бекам без филтер ќе ја раскаже неговата приказна

22 септември 2023

Неверојатната животна приказна за една од најголемите фудбалски легенди, Дејвид Векам добива свој документарец.

Документарецот, којшто ќе има четири дела, ќе биде продуциран од Netflix и ќе биде насловен едноставно Beckham.

 

Веќе излезе првиот трејлер, а филмот се очекува да стартува на 4-ти ноември. Од она што досега е познато е дека во документарецот ќе бидат прикажани досега невидени снимки, а животот на Бекам ќе биде прикажан без филтер.

Ќе зборуваат негови колеги фудбалери, сопругата Викторија Бекам, како и неговите родители.

Од самите почетоци, врската со Викторија, успесите и падовите во кариерата, па се до пензионирањето и фамилијарниот живот со четири деца Бекам за прв пат ќе проговори за детали кој не сме ги знаеле.

Режијата е на оскаровецот Фишер Стивенс, а продуцент е исто така оскаровец и добитни на ЕМИ Џон Батсек.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by David Beckham (davidbeckham)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by David Beckham (davidbeckham)

Објавено:
22 септември 2023
Категорија: 
Актуел