Донатела Версаче свири на тапани во новата кампања

29 јули 2019

„Версаче“ ја објави најновата, есенска кампања, а во неа се појавува и Донатела и ги остава сите изненадени. 

Во рекламата дизајнерката ги покажува своите вештини на тапан и уште еднаш потврдува дека е фан на рок музиката. 

Покрај неа, во видеото се појавуваат и два модела, а сите се облечени во парчиња од есенската колекција.

 

Пред да излезе видеото, се појавија фотографии, во кои главниот лик е миленичката на Донатела, Каја Гербер.

Ќерката на Синди Крафорд на фотографиите е речиси непрепознатлива, со руса коса и осветлени веѓи, презентира естетика по која Донатела е препознатлива години наназад. 

За шминката е задолжена познатата Пет Мекграт.

Погледнете:

 

Објавено:
29 јули 2019
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
471 пати