Дуа Липа доби нова восочна фигура

11 април 2019

Пејачката на својот Инстаграм профил неодамна се пофали со нова восочна фигура. Таа се заблагодари на „Мадам Тисо“ музејот во Амстердам.

Воедно ги праша фановите дали знаат кога го носела стајлингот на фигурата?

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Dua Lipa (@dualipa) onApr 9, 2019 at 12:30am PDT

 

Се работи за комбинација во која се појави на „Билборд“ наградите минатата година, изведувајќи ја песната „New Rules“.

Инаку, во февруари годинава, во лондонскиот „Мадам Тисо“ за првпат беше направена нејзина восочна двојничка. И тогаш пејачката го постави истото прашање, а одговорот беше настап на „Гластонбери“ во 2017 година.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Dua Lipa (@dualipa) onFeb 16, 2019 at 2:42am PST

 Исто така, мора да се забележи дека фигурите се фантастично изработени, со што во еден момент ви доаѓа да се запрашате навистина кој е оригиналот.

Која фигура вам повеќе ви се допаѓа?

 

Објавено:
11 април 2019
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
970 пати