Џеј Ло предизвик кој направи бум: Илјадници видеа со танцот од песната Pa Ti

14 октомври 2020

Не е првпат Џенифер Лопез да постави предизвик. Еден меѓу последните беше да се реинтерпретира некој нејзин стајлинг, а најновиот е #patichallenge инспириран од хитот со Малума.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) onSep 24, 2020 at 11:01am PDT

Имено, предизвикот е во тоа да се повтори дел од кореографијата од спотот. Очигледно не требаше многу време да помине за девојките да ја научат, па досега има речиси 3.000 видеа само на Инстаграм, а и на платформата “ТикТок“ не е ништо помалку популарен. Оние што ѝ се допаѓаат, ги лајкува, едно објави и на својот профил, а дали ќе следи некоја посебна награда, се' уште не е познато.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) onSep 25, 2020 at 1:08pm PDT

Инаку, пејачката на својот Инстаграм пак, објави ново видео, за кое вели дека е нејзиниот омилен дел од спотот и има поинаква кореографија од претходното. Дали ќе стане подеднакво популарно како ова првото, останува да видиме.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) onSep 27, 2020 at 7:40am PDT

Во продолжение ви презентираме неколку видеа од #PaTiChallenge. Некои и добро ќе ве насмеат:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Tamara Gorro (@tamara_gorro) onOct 3, 2020 at 4:03am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Mari Ebert (@the_hotmess_supermom) onSep 28, 2020 at 11:40am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Cat Medina Bruton- Fitness (@catmedinaa) onSep 26, 2020 at 6:40pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Adriana Gil Amorim (@drika_htaa) onOct 13, 2020 at 5:28pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Natalia Bekker (@natali_bekker_) onOct 12, 2020 at 6:01pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay) onOct 12, 2020 at 1:41pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Alex Lewis (@alexlightup92) onOct 9, 2020 at 8:58pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Leli (@lelihernandez) onOct 8, 2020 at 1:59pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Mickaela.dance (@mickaela.dance) onOct 8, 2020 at 9:38am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jesica Cirio (@jesicacirio) onOct 7, 2020 at 3:32pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Joy (@joskaaaa) onOct 5, 2020 at 6:27am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Brasileira_Na_Itália (@brasileira_na_italia) onOct 5, 2020 at 1:26am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Yulia Valiullina (@yuli_valiullina) onOct 5, 2020 at 3:38am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by CYBERCELEBRITY VENEZUELA (@cybercelebrityve) onOct 4, 2020 at 6:55pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by ingrid(@jlopride) onSep 25, 2020 at 9:28pm PDT

 

 

Објавено:
14 октомври 2020
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
10.952 пати