Џејми Ли Кертис го проба медот на Атиџе

14 февруари 2020

Позитивните одблесоци од „Медена земја“ продолжуваат. 

И медот стаса до Холивуд!

Актерката Џејми Ли Кертис која претходно го изрази своето воодушевување од филмот на социјалните мрежи,  сега беше повторно изненадена.

Овој пат причината беше подарок - медот на Атиџе.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jamie Lee Curtis (@curtisleejamie) onFeb 13, 2020 at 11:59am PST

 „Изненадување. Подарок кој продолжува да дарува. Директно од изворот. Мед од медената земја. Атиџе ми остави тегличка. Ветувам „половина за мене, половина за нив“. Во овој случај кои се моите „нив“? Најслаткиот подарок и длабока приказна. Ако не сте го гледале ' „Медена земја“, задолжително направете го тоа“, напиша 61-годишната актерка на својот Инстаграм профил.

Инаку, таа досега има посветено неколку објави за филмот, искрено воодушевувајќи се пораките што ги носи, почнувајќи од споменатата „половина за мене, половина за пчелите“, до пораките за љубов, искреност, чистина на душата...

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jamie Lee Curtis (@curtisleejamie) onJan 17, 2020 at 8:06pm PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jamie Lee Curtis (@curtisleejamie) onJan 18, 2020 at 5:51am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jamie Lee Curtis (@curtisleejamie) onFeb 2, 2020 at 6:05am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jamie Lee Curtis (@curtisleejamie) onJan 19, 2020 at 5:05am PST

 

Објавено:
14 февруари 2020
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
2.238 пати