Џери Хол и Џорџија Џегер позираат заедно за бразилски Elle

5 август 2013

Мајката и ќерката манекенки ја красат насловната на августовскиот број на Ellе. За фотосесијата насловена „DNA Fashion“ позираа пред објективот на Макс Абадијан, но знаеме дека ова не им прво заедничко снимање. Во последните три години заедно се појавија во рекламните кампањи zа Zinc, H&M и за Sunglass Hut. Мајката Џери Хол беше една од најбараните манекенки во 70-тите години од минатиот век, а нејзината ќерка од бракот со Мик Џегер, Џорџија Меј, ја наследи во моделската професија и е заштитно лице на брендовите Rimmel, Hudson Jeans и на Miu Miu.

 

jaggerelle1

 

jaggerelle2

 

jaggerelle3

 

jaggerelle4

 

jaggerelle5

 

jaggerelle6

 

 

Објавено:
5 август 2013
Категорија: 
Актуел