Џеси Џеј во креација на Мелина Џиновиќ

26 мај 2017

За дизајнерката Мелина Џиновиќ веќе сме пишувале, а можете да се потсетите на линкот ОВДЕ. Откако Шерон Стоун и Џенифер Лопез се појавија во нејзини креации, не само балканската, туку и светската јавност го сврте вниманието кон неа.

Препознатлива по тесните креации што ја следат линијата на телото, богатите реси и храбрите отвори на дизајните, Џиновиќ веќе може да се пофали дека листата на познати ѕвезди клиенти е сè поголема.

Така, вчера на Инстаграм профилот на нејзиниот бренд „Хамел“ објави фотографија од пејачката Џеси Џеј, која се појави на Канскиот филмски фестивал токму во нејзина креација.

 

A post shared by HAMEL (@hamelbymelinaharris) onMay 24, 2017 at 3:24am PDT

Се работи за долг, црн фустан, со шлицеви и интересен израз во пределот на грбот и страничните делови, што уште повеќе ја нагласува нејзината фигура. Нема сомнение дека светската ѕвезда изгледа прекрасно и дека ова е уште една одлична реклама за Мелина.

Ако го разгледате Инстаграм профилот ќе забележите дека Џенифер Лопез ја продолжила соработката, како и дека и Бритни Спирс носела нејзина креација, потоа Карен Феричајлд, Кејт Бекинсејл, Софија Вергара, Памела Андерсон...

Исто така, нејзините креации се дел од едиторијали на „Вог Бразил“, а и „Дејли Мејл“ пишувал за нејзините креации преку анализата на стилот на Џенифер Лопез, „Космолитен Казакстан“...

Погледнете:

 

A post shared by HAMEL (@hamelbymelinaharris) onMay 23, 2016 at 4:26pm PDT

 

 

A post shared by HAMEL (@hamelbymelinaharris) onMar 2, 2016 at 2:44pm PST

 

 

A post shared by HAMEL (@hamelbymelinaharris) onDec 31, 2016 at 6:22am PST

 

 

A post shared by HAMEL (@hamelbymelinaharris) onNov 2, 2016 at 8:03pm PDT

 

 

A post shared by HAMEL (@hamelbymelinaharris) onDec 1, 2016 at 9:56am PST

 

 

A post shared by HAMEL (@hamelbymelinaharris) onMar 17, 2017 at 9:40am PDT

 

 

A post shared by HAMEL (@hamelbymelinaharris) onSep 25, 2016 at 8:33am PDT

 

 

A post shared by HAMEL (@hamelbymelinaharris) onSep 20, 2016 at 10:26am PDT

 

 

A post shared by HAMEL (@hamelbymelinaharris) onSep 19, 2016 at 4:23am PDT

 

A post shared by HAMEL (@hamelbymelinaharris) onJul 18, 2016 at 8:07am PDT

 

 

A post shared by HAMEL (@hamelbymelinaharris) onMay 15, 2016 at 8:18am PDT

 

Објавено:
26 мај 2017
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
846 пати