Џесика Пити во боите на Мексико

14 јуни 2013

 

Еклектичен стил на дизајни од модните куќи на Кензо, Луј Витон,Шанел, под менторство на Дебора Фергусон. Големото јаболко како инспирација за истражувачкиот објектив на Јоси Микаели. И боите на Мексико исцртани по телото на американската убавица Џесика Пити. Целиот концепт претставен на насловната на магазинот Elle за јуни 2013.

 

Објавено:
14 јуни 2013
Категорија: 
Актуел