Џиџи Хадид има плус-сајз двојничка

18 август 2017

Иза Ејжерман е името на девојката која неодоливо по изгледот потсетува на супер моделот Џиџи Хадид.

Инаку, оваа млада девојка е блогерка од Холандија и исто така е модел, но плус-сајз.

Споредбите со Џиџи започнале со првата професионална остварена соработка, а потоа и на Инстаграм. Сличната нијанса на коса, полните усни и големите очи се доволна причина да се замислите кој е на фотографијата. Сепак, не и на сите, но сличност дефинитивно постои.

„Кога ја потпишав соработката со MiLK, ја објавија мојата фотографија и напишаа „Новата Џиџи Хадид со облини“. Тогаш првпат и јас помислив дека си личиме – изјави Иза за „Рефинери 29“.

Она што не го знаеме е дали Џиџи е запознаена со тоа дека во Холандија постои нејзина двојничка, ниту пак каква би била реакцијата. Но, со сигурност би било и повеќе од интересно тие две да остварат средба.

Погледнете ги фотографиите и уверете се сами:

 

 

 

glitterglasses

A post shared by IZZY (@izaijzerman) onApr 5, 2017 at 4:38am PDT

 

 

A post shared by IZZY (@izaijzerman) onFeb 28, 2017 at 4:00am PST

 

 

soon!

A post shared by IZZY (@izaijzerman) onJan 19, 2017 at 11:27am PST

 

 

cooler than you

A post shared by IZZY (@izaijzerman) onMay 9, 2017 at 6:12am PDT

 

 

@lottiehall

A post shared by IZZY (@izaijzerman) onApr 23, 2017 at 3:18am PDT

 

 

sunny but cold

A post shared by IZZY (@izaijzerman) onDec 20, 2016 at 6:58am PST

 

Објавено:
18 август 2017
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
2.179 пати