Џиџи Хадид во новата кампања на Версаче

1 јуни 2017

Главна ѕвезда во новата кампања на Версаче за колекцијата есен-зима 2017 е топ моделот Џиџи Хадид.

Пред објективот на фотографот Брус Вебер, таа позираше заедно со нејзините колешки Тејлор Хил, Виторија Серети и Мика Арганараз.

„Пораката на оваа кампања е јасна: треба да се обединиме и да се сакаме. Тоа е нешто што ни треба на сите", коментира Донатела Версаче.

На овој нејзин коментар, фотографот Вебер додава дека во суштина оваа кампања е протест во име на мир во целиот свет.

 

Објавено:
1 јуни 2017
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
261 пати