Џон Траволта: ,,Тато те обожува"- Првиот роденден на Ела по смртта на нејзината мајка Кели Престон

6 април 2021

Ѕвездата од Брилијантин, Џон Траволта, на својот инстаграм профил и' го честиташе роденденот на својата ќерка Ела Блу. Тој објави фотографија од убавата 21-годишна Ела, па напиша ,,Среќен 21 роденден на најубавото и најдобро човечко суштество кое го знам. Тато те обожува."

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by John Travolta (@johntravolta)

Џон Траволта и неговата сопруга Кели Престон ја добија Ела во 2000 година, а Кели Престон почина во јули 2020 по двегодишна борба со рак на дојка, што значи дека ова е првиот роденден за Ела без нејзината мајка. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by John Travolta (@johntravolta)

Помладиот брат на Ела е роден во 2010 година, додека постариот почина во 2009 година од напад на 16-годишна возраст.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by John Travolta (@johntravolta)

Објавено:
6 април 2021
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
815 пати