Ѕирнете зад сцената на машката модна недела во Париз

18 јануари 2014

Изминатите неколку дена Париз живее во духот на машката мода. Токму таму се случува едно од највозбудливите модни шоуа во светот – париската модна недела.

louis vuitton louis vuitton

Голем број на светски познати дизајнери ги претставуваат своите најдобри парчиња креирани специјално за посилниот пол за сезоната есен – зима 2014/2015 година.

Во продолжение во галеријата погледнете како големите дизајнери ги подготвуваат своите модели пред самото излегување на сцена, но и фотографии од интересни детали од колекциите и моменти за паметење од зад сцената.

Објавено:
18 јануари 2014
Категорија: 
Актуел