Моден настан на Liu Jo

Една летна вечер со Liu Jo

15 мај 2017

Вистинско задоволство беше да присуствуваме на настан кој ретко се случува на овие простори, особено кога се работи за почитување на клиенти на еден бренд кој е присутен кај нас на пазарот.

Се работи за Liu Jo создаден од браќата Марчи 1995-та година во Капри, Италија. Почнуваат многу скромно со еден бутик, но за многу краток период се развиваат во влијателна модна куќа со над 130 бутици низ целиот свет.

Од 2008-ма имаат свој дизајн на чевли, а во 2011-та Кејт Мос им беше заштитно лице.

Барем за момент оваа вечер допира до еден летен спомен, преку лелеавите фустани, сандали, чаша убаво вино, прекрасна музика.

Темата летна вечер е секогаш предизвик особено кога вниманието недостасува во последно време во било која форма.

 

Браво за Liu Jo!

*Спонзорирана објава 

Магнетик Груп, Скопје

 

 

Објавено:
15 мај 2017
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
508 пати