Ентони Хопкин на 84 години стана дел од модна кампања

11 мај 2022

Ентони Хопкинс сме го гледале во многу улоги, но не и како модел. 

Ова му го овозможи модниот шпанскиот бренд „Loewe“. Имено, 84 годишниот актер е дел од нивната  кампања за есен, а ангажирани се и Џош О'Конор, Џеси Бакли и Каја Гербер.

Хопкинс е фотографиран покрај новите широки, XXL модели на „Anagram Studs T“ чанти, секако со логото на брендот. Облечен е во две комбинации - едната во капут, тренерка и маица со крофни, а втората во спортско-елегантна тренерка, покажа дека може да се снајде во секој предизвик.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@we_love_tony_hopkins)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by LOEWE (@loewe)

Џонатан Андерсон, креативниот директор на брендот, вели дека реакциите се фантастични. 

„Постои само еден Ентони Хопкинс“, истакна Андерсон, уживајќи во нешто во што никој не успеал - да го стави актерот во модна приказна.

 

Објавено:
11 мај 2022
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
940 пати