Фантастична трансформација за новата улога на Анџелина Џоли

14 ноември 2013

Станува збор за вештерката од приказната за „Заспаната убавица“, а уште поинтересен факт е дека главната улога ќе ја има токму Анџелина Џоли, која целосно се вклопи во карактерните особини на мрачна и злобна волшебничка.

Фотографијата за постерот е дело на познатата двојка Мерт и Маркус,  а покрај Анџелина во филмот глумат Ел Фенинг и Сем Рилеј.

Објавено:
14 ноември 2013
Категорија: 
Актуел