Феноменот Викторија Сикрет шоу на 8 – ми декември во Њујорк

2 октомври 2015

Конечно е објавен датумот за најочекуваното модно шоу на Викторија Сикрет, што оваа година ќе се случи на 8 – ми декември во прекрасниот Њујорк.

Како што објавија од организацијата, на шоуто ќе се појават десет нови ангели, а покрај нив, на пистата ќе блеснат и ветераните Адриана Лима, Алесандра Амбросио, Бехати Принсло, Кендис Сванпул и Лили Олдриџ.

 Модното шоу на Викторија Сикрет низ годините стана глобален феномен што се гледа во повеќе од 180 земји ширум светот.

Првото шоу се случи во 1995 – тата година во Њујорк, а потоа се одржуваше во Кан, Лос Анџелес, Мајами и Лондон.

Објавено:
2 октомври 2015
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
342 пати