Филтери против филери: Познатите ѕвезди се пошегуваа со пластичната хирургија на Инстаграм

2 април 2021

Ешли Бенсон, Софи Тарнер, Хајди Клум, Рита Ора се само дел од познатите ѕвезди кои го искористија Инстаграм како предупредување за напливот на естетски зафати и пластични операции со кои се извитоперува ликот.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ashley Benson (@ashleybenson)

Филтерот Pillow Face е креација на Џонатан Аугусто, а ќе ви даде пополнети усни, подигнати јаболчници и измазнето чело.

,, Гледам премногу луѓе на Инстаграм кои користат пластична хирургија - форуми на кои се зборува за какви зафати направиле познатите ликови, доктори кои објавуваат ,,пред и потоа" фотографии," изјави Аугусто.

Хајди Клум

Името Pillow Face е инспирирано од називот кој докторите го користат за лице со премногу филери. Такви лица имаат Мадона, Кортни Кокс и Доли Партон.

Вокалистката Хејли Вилијамс

Докторите пак велат дека луѓето не треба слепо да го посакуваат она што го гледаат на Инстаграм.

Рита Ора Софи Тарнер

Објавено:
2 април 2021
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
2.307 пати