Флоренс Велш е новото заштитно лице на Гучи!

15 февруари 2016

Кралицата на еклектичниот стил и вокалистка на Florence and the Machine, Флоренс Велш е новото заштитно лице на луксузниот бренд Гучи.

Заедничката релација помеѓу Флоренс и Гучи започна уште кога брендот беше под креативно водство на Фрида Џанини која ги дизајнираше костимите за нејзините турнеи.
Но, очиглено и Алесандро Мишел е голем фан на талентираната пејачка. Тој дури и се инспирираше од нејзиниот стил за неговата прва колекција за Гучи, а новиот албум беше уште една дополнителна причина да ја ангажира за заштитно лице на модната куќа.

Инаку Флоренс многу често и сама ги избира Гучи за нејзините јавни настапи бидејќи сензибилитетот на модната куќа одлично одговара и на нејзиниот моден израз и естетика.

Објавено:
15 февруари 2016
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
195 пати