ФОТО+ВИДЕО: Меланија Трамп ја покажа празничната декорација во Белата куќа

2 декември 2019

Првата дама на САД, Меланија Трамп викендов на социјалните мрежи обелодени како е украсена Белата куќа.

Оваа година пораката е „Биди најдобар“, а во декорацијата доминираат светилки и украси во бела боја. Секако, не се исклучени и црвената и сината.

 И самата Меланија годинава одлучи да биде во комплетно бел стајлинг, кој подразбира бел плетен фустан што ја следи линијата на телото и бела наметка.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by First Lady Melania Trump (@flotus) onDec 2, 2019 at 2:42am PST

Покрај дел од внатрешноста на Белата куќа, првата дама на социјалните медиуми им се заблагодари и на бројните волонтери со чија помош е постигнат крајниот резултат.

Истите внимателно ги бира Меланија, а благодарение на кои замислата станува реалност.

 Во наредниот период Белата куќа ќе биде отворена за посета и најсреќните ќе имаат можност во живо да го видат она што ние го гледаме на видеото и фотографиите, за што претходно е потребно најавување.

Како ви се допаѓа годинашното украсување:

 

Објавено:
2 декември 2019
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
3.753 пати