Ѓорѓи Десподов наслика урбана мисла во едиторијалот RAPTURE

7 август 2014

Младешка и бескомпромисна енергија се чувствува во новиот едиторијал на младиот фотограф Ѓорѓи Десподов насловен RAPTURE во кој фокусот е ставен на рачно насликана маичка во поп арт стил.

Фотографот кој по потекло е од Прилеп, создаде еден целосно авторски проект во кој покрај тоа што сам ги изработи фотографиите, исто така тој се потпишува и зад дизајнот на маичката која во овој едиторијал премиерно ја носи манекенката Сара Миленковска од модната агенција Подиум.

 

 

 

Објавено:
7 август 2014
Категорија: 
Актуел