Гламурозните фустани се привлечни за око, но не и за носење...

16 јули 2021

Во тек е Канскиот филмски фестивал, а на црвениот килим имавме можност да видиме навистина несекојдневни креации од Висока мода.

Генерално, постојат креации од црвен килим на кои секогаш им се воодушевуваме, дури и посакуваме да можеме да ги облечеме макар на еднаш во животот, но реалноста е дека носењето на такви парчиња облека често не е воопшто гламурозно.

Тоа го покажуваат и видеата кои имавме можност да ги најдеме на Инстаграм.

Од нив се гледа дека носењето на вакви гламурозни фустани често значи голема претпазливост и минимална слобода на движење.

Ова се креации кои се носат на настани каде што па и не се бара претерано движење, за да се износат на вистински начин. 

Погледнете:

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Leonie Hanne (@leoniehanne)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Објавено:
16 јули 2021
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
8.184 пати