Градот Беверли Хилс му доделува награда на брендот Барбери

25 октомври 2014

Модниот бренд Барбери ќе биде награден со едно од највисоките признанија на 22 - ри следниот месец доделено од градот Беверли Хилс. Станува збор за наградата Rodeo Drive Walk of Style Award.

 

Колекција Барбери, пролет - лето 2015 Колекција Барбери, пролет - лето 2015

Манифестацијата која се одржува од 2003 - та година во организација на градот Беверли Хилс  и комитетот на Родео Драјв, оваа година реши да почести поединци и модни куќи кои со својата работа имаат значителен придонес за светот на модата во поглед на дизајнот.

Изминатите години со вакво признание се закитија:  Валентино Гаравани, Џорџо Армани, Мисони, Марио Тестино и Том Форд како и принцезата Грејс од Монако и Салваторе Ферагамо на кого наградата му беше доделена постхумно.

Наградата на модната куќа Барбери за особен придонес во светот на модата ќе и биде доделена на 19 – ти ноември.

Објавено:
25 октомври 2014
Категорија: 
Актуел