Хајди Клум продава „парче од рајот“ за 25 милиони долари

1 јули 2014

Германската манекенка Хајди Клум го продава огромниот замок  во медитерански стил во Лос Анџелес по цена од неверојатни милиони долари.  Имотот таа го поседува од 2010 година кога сеуште беа во брак со пејачот Сил. Поставената продажна цена некако е и очекувана, бидејќи манекенката потроши голема сума пари во реновирање на огромниот имот.

 

Инспирацијата од ентериерот и екстериерот е во француски стил, а вилата има осум спални соби, десет купатила, огромен базен и уште многу простории кои можете да ги погледнете од фото галеријата.

Објавено:
1 јули 2014
Категорија: 
Актуел