Хајди Клум се вери со 16 години помладото момче

25 декември 2018

Познатата германска манекенка Хајди Клум се вери со нејзиното 16 години помладо момче Том Каулиц, гитарист од бендот Токио Хотел.

Getty Images

Веста за свршувачката таа ја објави со фотографија на нејзиниот Инстаграм профил на која го покажа прекрасниот дијамантски прстен со кој Том ја побарал за жена.

На црно – белата фотографија што ја објави манекенката, можеме да ги видиме двајцата насмеани во силна прегратка.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Heidi Klum (@heidiklum) onDec 24, 2018 at 11:01am PST

Музичарот и манекенката за прв пат се појавија заедно во мај на филмскиот фестивал во Кан, а почнаа да се состануваат нешто пред тоа.

Ова ќе биде трет брак за манекенката и втор за гитаристот, откако претходно Хајди беше долги години во брак со познатиот пејач Сил со кој има три деца.

 

Објавено:
25 декември 2018
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
447 пати