Хари и Меган споделија фотографија од првиот роденден на Лилибет

7 јуни 2022

Принцот Хари и Меган Маркл споделија фотографија од првиот роденден на нивната ќерка Лилибет.

Роденденот го прославија на 4 јуни во саботата, откако претходно присуствуваа на прославата на платинестиот јубилеј на кралицата Елизабета Втора.

Ова беше прво јавно реобединување на семејството од 2020 година, а воедно и прва прилика на кралицата да се запознае со својата правнука Лилибет која инаку е родена во Санта Барбара, Калифорнија.

На фотографијата малата Лилибет позира насмеана, облечена во фустанче во небесно сина боја.

Таа всушност е крстена по надимакот на нејзината прабаба што се користи во семејните кругови, а нејзиното средно име е Дијана, во чест на нејзината баба, Лејди Ди.

Покрај ќерката Лилибет, Хари и Меган го имаат и синот Арчи.

Објавено:
7 јуни 2022
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
735 пати