Хуго Бос ви ја претставува новата рекламна кампања

10 јуни 2014

Ремомираниот бренд Хуго Бос ја презентира новата рекламна кампања во која главната улога ја имаат манекенката Еди Кемпбел и актерот Скот Иствуд, а е дело на Холанѓаните, Инез ван Ламсверде и Винод Матадин.

 

Фотосесијата е изработена истото студио каде Џејсон Ву ја снимаше својата прва рекламна кампања. Од најновата кампања на Хуго Бос моделите носат парчиња од есенско зимската колекција, а фото техниките кај Еди се во боја, додека кај актерот Скопт во црно-бела техника.

Објавено:
10 јуни 2014
Категорија: 
Актуел