Hugo Boss: Прославуваме 15 години стил и елеганција

13 ноември 2019

Брендот Hugo Boss прославува 15 години постоење кај нас. Во тој повод подготвивме многубројни активности, рекламна кампања во соработка со Порше Македонија, промоции, коктел настан и се што е потребно за еден совршен роденден.

Во периодот од 13 до 16 Номври искористете го роденденското намалување од -20 % на есен-зима '19 колекција во продавницата на Hugo Boss лоцирана на Улица Македонија.

Додека на 15 Ноември со почеток од 19.00 часот со коктел настан ќе прославиме 15 години постоење на брендот Hugo Boss. Присутните гости ќе можат да уживаат во звуците на клавир и гласот на Јане Дунимаглоски, да го погледнат најновото Porsche кое ќе биде изложено пред самата продавница, да се забавуваат и заедно да прославиме уште една успешна година од постоењето на Hugo Boss кај нас.

Hugo Boss е бренд со совршена хармонија на елеганција, брзина и адреналин. Дизајнирано за мажи кои сакаат да ја истакнат својата фигура и да уживаат во беспрекорниот германски крој Пронајдете го вашето омилено парче во продавницата Hugo Boss на Ул. Македонија, Скопје.

Биди Boss, биди Hugo Boss!

*Комерцијален текст

Објавено:
13 ноември 2019
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
171 пати