Неделна доза Инстаграм #11

11 ноември 2016

Изминува уште една седмица од ноември, која несомнено беше во знакот на претседателските избори во САД. Освен Хилари, семејството Трамп и Обама, погледнете што друго нас ни го привлече вниманието на Истаграм.

Ова е нашиот Инстаграм избор на неделата:

 Омилената Кјара Ферањи во хит парчето на сезоната.

 

 Предлог за природна шминка и во оваа сезона..

 

 Наш неделен избор за Мовембер... 

 

 

A photo posted by Elena Luka (@elenaluka_mk) onNov 7, 2016 at 11:39am PST

 Елеганцијата е секогаш „ин“, токму една таква одбравме и неделава од модната куќа „Елена Лука“.

 

 За средбата помеѓу Мишел Обама и идната Прва дама, Меланија Трамп е хит вест на денот во сите светски медиуми.

 

 

A photo posted by Mochi (@allthingsmochi) onNov 10, 2016 at 9:06pm PST

 Јакната со етно мотиви е дефинитивно парчето што би сакале да го имаме од новата колекција на #allthingsmochi.

 

 „Вог“ вели дека ова се најубавите балетанки на сезоната, а ние нема зошто да не им веруваме. Иако веќе сезоната за балентаки измина, добро е да ги имаме на ум за следната...

 

 

A photo posted by FASHIONEL.mk (@fashionelmk) onNov 9, 2016 at 4:42am PST

 А за актуелни модни комбинации следете нè на веб страната и социјалните мрежи.

 

 

A photo posted by OOTD Magazine (@ootdmagazine) onNov 10, 2016 at 11:58pm PST

 Кежуал е секогаш добра идеја кога немате идеја!

 

 

A photo posted by #MYNORDICROOM (@mynordicroom) onNov 11, 2016 at 12:57am PST

 Еве предлог за промена во детската соба на најмалите и најмили.

 

 

A photo posted by Kendall (@kendalljenner) onNov 3, 2016 at 8:24am PDT

 Изминатава недела беше и во знакот на Кендал Џенер и нејзиниот 21-ви роденден и истиот роденденски стајлинг со Парис Хилтон.

 

 Долче и Габана повторно го свртеа вниманието кон себе, овој пат со забавата и вечерата во чест на отворањето на новиот бутик во Дубаи!

 

 Во тек е и Serbia Fashion Week, за актуелната есен-зима сезона.

 

 

A photo posted by National Geographic (@natgeo) onNov 10, 2016 at 10:22am PST

 Живот!

 

 За крај на неделата и благ викенд - чоколадо! Многу чоколадо!

Објавено:
11 ноември 2016
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
477 пати