Инспиративна мода од улиците на Копенхаген

31 јануари 2019

Уличната мода во Данска има една специфична карактеристика – тука доаѓа до израз индивидуалниот стил наместо трендовите облечени од глава до пети.

Галеријата со фотографии од актуелната Модна недела во Копенхаген и тамошната улична мода, само ќе го потврди тоа.

На улиците на Копенхаген особено деновиве, инвентивноста во стилскиот израз е спакувана во исклучително впечатливи, инспиративни улични стајлинзи.

Минимализмот како естетика преовладува, но шаренилото од бои и принтови и неконвенционали споеви е постојано присутно, што особено придонесува за возбудливата слика на уличната мода во Копенхаген.

 

Објавено:
31 јануари 2019
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
1.056 пати