Инстаграм профилот „Да бидам како Џеј Ло“ ја донесе до „Вог“

14 август 2020

Инстаграм профилот на Џенифер Лопез го следат преку 128 милиони луѓе. Еден дел од нив веројатно посакуваат да бидат како неа, или пак нејзината животна приказна и успех ги инспирира.

Пејачката и актерка веќе извесно време наназад, на објавите поврзани со нејзините модни комбинации става ознака #wodooutfitchek, со што на своите следбеници им дава можност да направат нивна верзија на нејзините комбиации, а таа ги следи и ги лајкува оние што ѝ се допаѓаат.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Monika Chojdak (@belikejlo) onAug 12, 2020 at 9:51am PDT

Моника Чејдак од Полска е една од оние што будно ги следат активностите и ревносно учествуваат. Всушност, нејзиниот Инстаграм профил е „Да бидам како Џеј Ло“ (@belikejlo) е комплетно посветен на имитирање на нејзините стајлинзи и фризури.

Полјачката ја следат преку 5.000 луѓе, а со последното учество во предизвикот на пејачката, успеа да стсаса и на онлајн изданието на „Вог“.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Monika Chojdak (@belikejlo) onAug 13, 2020 at 3:18pm PDT

Текстот е посветен токму на ознаката на Џеј Ло и како што пишуваат од магазинот „креативноста која ја поттикнува за рекреирање на врвни дизајни“, а посочениот пример е токму од Моника.

Погледнете само дел од инстаграм-приказната на Полјачката која сака да биде Џеј Ло:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Monika Chojdak (@belikejlo) onAug 14, 2020 at 6:32am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Monika Chojdak (@belikejlo) onAug 12, 2020 at 1:56pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Monika Chojdak (@belikejlo) onAug 10, 2020 at 1:05pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Monika Chojdak (@belikejlo) onAug 5, 2020 at 1:14pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Monika Chojdak (@belikejlo) onJul 31, 2020 at 3:27pm PDT

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Monika Chojdak (@belikejlo) onJul 23, 2020 at 2:40pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Monika Chojdak (@belikejlo) onJul 21, 2020 at 1:06pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Monika Chojdak (@belikejlo) onJul 19, 2020 at 6:17am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Monika Chojdak (@belikejlo) onNov 20, 2019 at 3:11am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Monika Chojdak (@belikejlo) onNov 4, 2019 at 4:42am PST

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Објавено:
14 август 2020
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
1.480 пати