Истражувањата потврдија: Најубавите стапала на светот и' припаѓаат на Меган Маркл

30 јануари 2021

Според анализите кои ги извршиле Марион Јау и др Кени, најубавите стапала на светот се токму оние на војвотката од Сасекс. Меган Маркл се најде на првото место според мерките на таканаречениот златен пресек.

Педијатарот Марион Јау и специјалистот за стапала др Кени велат дека Маркл има кралски стапала, но тоа се должи и на тешката операција која таа ја направи на стапалата, како последица од носење високи потпетици.

Веднаш зад неа се наоѓаат актерката Ема Вотсон и Ким Кардашијан. Четвртото место и' припадна на Мила Кунис.

Објавено:
30 јануари 2021
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
3.077 пати