Јајцето што го покори Интернетот денеска

14 јануари 2019

Веста за јајцето што го сруши рекордот на Кајли Џенер денеска стана вирален хит!

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by EGG GANG (@world_record_egg) onJan 4, 2019 at 9:05am PST

Имено, досега, рекордот за најлајкувана фотографија на Инстаграм го држеше младата Џенер, за фотографијата на која го споделува името на својата ќерка, а која има преку 18 милиони допаѓања.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kylie (@kyliejenner) onFeb 6, 2018 at 1:14pm PST

 

Тоа некој го сфатил како предизвик, па на Инстаграм профилот насловен како „World Record Egg“ ги повика сите да помогнат рекордот да се сруши.

И така и се случи.

Рекордот се сруши за неполна недела дена и има речиси 30 милиони лајкови.

Секако, за ова дозна и Кајли Џенер, која не остана рамнодушна и објави кратко видео во кое, крши јајце:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kylie (@kyliejenner) onJan 13, 2019 at 6:04pm PST

 

Објавено:
14 јануари 2019
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
1.327 пати