Кајли Џенер како морска сирена во кампањата на Жан Пол Готје

9 мај 2023

Модната куќа Жан Пол Готје ја претстави својата нова колекција пролет/лето 2023, наречена Flowers, а како заштитно лице за кампањата ја одбра Калји Џенер.

Најмладата од кланот Кардашијан, на фотографиите позира како морска сирена, еден вид на сајбер хероина во вода, спојувајќи ја бајковитата естетика со виртуелната реалност.

Според зборовите на креативната директорка на брендот, Флоренс Тетјер, Кајли е вистинскиот избор за кампањата.

Таа идеално се вклопува во имиџот на модерната сирена што го баравме – моќно суштество, способна да се адаптира во секое природно опкружување.

Со овој ангажман ријалити ѕвездата застанува рамо до рамо со уште неколку моќни дами кои биле вклучени во кампањи за Жан Пол Готје, Мадона, Дита Вон Тис, Летиција Каста и Ејми Вајнхаус, се само дел од листата.

Колекцијата вклучува корсети со шилести корпи, растегливи тесни шорцеви од сатен, чипкани парчиња, фармерки со низок струк, како и удобна облека за опуштени моменти.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by jeanpaulgaultier

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by jeanpaulgaultier

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by jeanpaulgaultier

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by jeanpaulgaultier

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by jeanpaulgaultier

Фото: Instagram
Објавено:
9 мај 2023
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
579 пати