Како познатите ѕвезди го прославија Денот на жената?

9 март 2021

Некои ги прегрнаа жените во својот живот, некои дадоа моќни и јасни пораки за еднаквост, борба за женските права. Еве како дел од ѕвездите од светската и домашната сцена го обележаа Меѓународниот ден на жената:

Кетрин Зета Џонс

Актерката објави фотографија од својата ќерка Карис, посакувајќи и' сила

Наоми Кембел

Наоми стави фотографија со својата мајка и баба

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Naomi Campbell (@naomi)

 

Гал Гадот

Убавата актерка објави кратко видео од нејзиниот документарен филм Impact кој вклучува приказни на 6 жени.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Gal Gadot (@gal_gadot)

 

Зои Кравиц

Актерката позираше заедно на протестен марш, порачувајќи дека секој ден треба да е ден за љубов и почит кон жената

 

Викторија Лоба

Пејачката објави фотографија под која напиша дека треба да се потсетиме колку е секоја од нас убава и посебна.

 

Дани Димитровска

Дани има порача на жените да не отстапуваат од себе, бидејќи токму тоа себе е обликувано од пориви, желби, делувања и мисли.

 

Рис Витерспун

Рис Витерспун го прослави Денот на жената со фотографија со своите колешки од серијата Big Little Lies: Зои Кравиц, Никол Кидман, Лора Дерн, Шајлин Вудли

 

Кери Вашингтон 

По примерот на Витерсоун и Кери Вашингтон објави фотографија од своите колешки од серијата Scandal

 

Викторија Бекам

Дизајнерката им го честиташе празникот на сите жени со помош на својата единствена ќерка Харпер Севн

 

Каролина Гочева

Пејачката објави фотографија од свадбата, на која позира со некои од жените во својот живот и напиша: Честит празник на сите мои и ваши жени кралици.

 

Тајра Бенкс

Со црно-бела фотографија од детството, Тајра се потсети на безгрижните денови и порача дека овој ден би требало да биде токму таков.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Tyra Banks (@tyrabanks)

 

Крис Џенер

Столбот на Кардашијанс, Крис Џенер има пет ќерки па со групна фотографија им го честиташе празникот на сите жени.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kris Jenner (@krisjenner)

 

 

Објавено:
9 март 2021
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
528 пати