Како познатите го прославија Денот на мајката годинава?

10 мај 2021

Иако кај нас полека почнува да се практикува одбележувањето на Денот на мајката, во Соединетите Американски Држави веќе е пракса, па овој викенд Инстаграм беше преплавен со позитивни мисли и фотографии посветени на силата наречена мајка.

Оваа година, неколкумина од познатите мажи го искористија денот да им оддадат почит на своите сопруги и да им дадат признание за нивната вредна работа, за пожртвуваноста и љубовта кон семејството. 

Поранешниот претседател на САД, Барак Обама, објави фотографија со својата сопруга Мишел, заблагодарувајќи и' се за тоа што е неверојатна мајка на нивните две девојчиња. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Barack Obama (@barackobama)

Актерот Рајан Рејнолдс објави фотографија со својата сопруга Блејк Лајвли, под која напиша:„Ти си срцето и душата на секој момент од ова семејство. Благодарен сум за светлината и добрината кои ги даваш во секоја секунда од нашите животи“.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ryan Reynolds (@vancityreynolds)

Пејачот Џон Леџенд објави семеен портрет со сопругата Криси Тиген и нивните деца. „Среќен денот на мајката на мојата прекрасна сопруга! Ова беше година која те тестираше на секој можен начин, но ти излезе помудра, похрабра, посреќна и подобра мајка.“

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by John Legend (@johnlegend)

Актерката Кејти Холмс се заблагодари што е мајка на најслатката ќерка, Клои Кардашијан објави фотографија со Крис Џенер, Хали Бери се присети на својата бременост, а Кортни Кокс објави видео од нејзината ќерка како пее. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Katie Holmes (@katieholmes)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Halle Berry (@halleberry)

Кејт Хадсон напиша дека сè што прави, го прави за своите деца, а објави фотографии со нив, со семејството и со својата мајка.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kate Hudson (@katehudson)

Пријанка Чопра Џонас сподели фотографии со својата мајка и со својата свекрва, додека Рис Витерспун објави фотографија со својата мајка Бети.

Објавено:
10 мај 2021
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
343 пати