Какви чанти носеа во Лондон

21 септември 2017

Жената секогаш ќе одвои од својот буџет за квалитетна чанта или чевли.

За време на модната недела во Лондон, англичанките прошетаа врвни модни дизајнерски парчиња.

Најпопуларни сепак беа британските дизајнери како што е Андерсон (J.W.Anderson). Неговиот „Pierce“ модел со метални кругови е прогласен за најпопуларен модел минатата година, а се претпоставува дека тој тренд ќе продолжи оваа сезона.

Покрај овој модел на улиците на Лондон можеше да се види и „Logo" ташничката, препознатлив по сидрото.

Баленсиага исто беше застапен како моден аксесоар со акцент на моделот „Duffle" во форма на триаголник, а ако сакате да ја имате ќе мора да издвоите 1600 евра.

Лондонските трендсетерки не потпаднаа под хистеријата на Гучи оваа година.

Објавено:
21 септември 2017
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
524 пати
Извор: 
Buro 24/7.ru