Кампања за збогум на Раф Симонс со Диор

21 јануари 2016

Пролетната кампања на Диор за 2016 година е официјалното и последно збогум на Раф Симонс со луксузниот бренд.

Неодамна е објавена кампањата за колекцијата пролет-лето 2016 која воедно беше последната линија што ја дизајнираше Симонс за Диор, презентирана на Париската модна недела пред три месеци.

Кампањата изобилува со женственост и гламур, пренесени преку трендовски парчиња претежно во црно-бели варијанти, а ја фотографираше познатиот моден фотограф Патрик Демаршеље.

 

 

Објавено:
21 јануари 2016
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
269 пати