Карл Лагерфелд е најпребаруваната личност од модниот свет за 2019 година

18 декември 2019

Одбројувањето до Новата 2020 започна, а со тоа се сумираат и резултатите од претходната година.

Денеска ќе се задржиме на тоа кои модни дизајнери, поими, прашања биле пребарувани годинава. Поради заминувањето, Карл Лагерфелд е најпребаруваната модна личност.

Покрај него, оваа година вниманието беше насочено и кон Били Портер. Неговото појавување на Оскарите во фустан беше еден од најкоментираните стајлинзи за 2019 година.

Секако, ова беше година и на Лејди Гага. Јапонското влијание станува сè поголемо, па меѓу најпребаруваните стилови се токму оние карактеристични за јапонските анимирани ликови и серии.

Како да се носи беретка и како да се направи стегач од материјал се најчесто поставуваните прашања на „Гугл“. Како да се налакираме правилно и да ги ставиме најлесно вештачките трепки се најчесто поставуваните прашања во однос на убавината.

Во продолжение погледнете ги листите:

Најпребарувани модни поими

Карл Лагерфелд

Џордан Дан

Питер Линдберг

Кико Мизухара

Жак де Башер

Вивиен Вествуд Ванс

V&A Dior

Зак Посен

Луј Витон Филтер

 

Најпребарувани модни дизајнери

Карл Лагерфелд

Зак Посен

Џамбатиста Вали

Софија Кокосалаки

Метју Вилијамсон

Мки Миуки Зоку

Галијано

Жил Декон

Сандра Родес

Фенди

 

Најпребарувани модели

Џордан Дан

Кико Мизухара

Џош Клос

Оксана Воеводина

Пас де ла Уерта

Мариса Папен

Агнес Дејн

Амбер Валета

Доцен Крус

Кристиана Локен

 

Најпребарувани личности на црвен килим

Били Портер

Карди Би

Лејди Гага

Ејми Шумер - сопруг

Зени Мекарти

БТС

Кејтлин Џенер

Ричард Маден

Бри Ларсон

 

Најпребаруван стил на познатите

Били Ејлиш

Одри Хепберн

Аријана Гранде

Кајли Џенер

Амал Клуни

Кам Њутон

 

Како да носам...

Беретка

Фланел

„Duck“ чизми

Инфинити шал

чизми со џинс

Трегери

Капа

Тексасна јакна

„Бубреже“ 

Венче

 

Како да нанесам...

Лак за нокти

Вештачки трепки

Руменило

Тонер

Течна пудра

Снопчиња трепки

Кокосово масло на коса

Средство за самопотемнување

Маскара

Подлога за лице

 

Останатите листи можете да ги погледнете на линкот овде.

Објавено:
18 декември 2019
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
311 пати
Тагови: 
Карл Лагерфелд