Каролина рече „ДА“!

5 мај 2017

Македонските медиуми деновиве пренесуваа фотографии од патувањето на Каролина и нејзиното момче Михаил Корубин во Париз, но ретко кој претпоставуваше дека ќе се случи запросување.

 

/a>

A post shared by Karolina Goceva (@karolinagocheva) onMay 4, 2017 at 2:49pm PDT

Таа му кажа „ДА“ во градот на светлината, а откако вчеравечер кога ја објави среќната вест на својот Инстаграм профил, голем број познати личности, соработници и пријатели на двојката ја споделија радоста со нив.

Убавата вест успеа, макар за кратко, да ги надмине бројните политички вести со кои сме опкружени деновиве.

Честитки и нека љубовта им трае вечно.

 

Објавено:
5 мај 2017
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
3.963 пати