Кејт Мос ГОЛА на насловна на магазинот LUI

27 февруари 2014

Кејт Мос за петтата едиција на магазинот LUI направи експлицитен потег и се согласи да позира комплетно гола, носејќи само чевли со високи потпетици. Едиторијалот е во режија на Фредерик Беигбедер, а привилегијата да ја фотографира Мос гола, му припадна на фотограф Тери Ричардсон. На насловната фотографија за списанието, Кејт позира гола, завртена со грб, ставајќи акцент на нејзината руса коса, совршениот задник, прекрасните облини и малите тетоважи на половината.

Објавено:
27 февруари 2014
Категорија: 
Актуел