Кети Пери прв пат на насловна на американски Vogue

17 јуни 2013

Популарната пејачка во својата кариера има излезено на насловни страни на многу списанија. Таа беше избрана да го краси јулскиот број на Vogue. Со темна коса и фустан со цветен принт од Родарте, во природен амбиент, Кети Пери изгледа како кукла седната покрај зелената трева и плени со едноставност и убавина. Идејата и концептот за сликањето се на фотографка Ени Лејбовиц.

 

Објавено:
17 јуни 2013
Категорија: 
Актуел