Ќерката на Курт Кобејн е новото заштитно лице на Марк Џејкобс

27 јануари 2017

Во време кога децата на познатите го заземаат тронот во модата, само прашање на време беше кога ќерката на големиот Курт Кобејн и Кортни Лав ќе се најде пред фотоапаратот.

Токму модната куќа Марк Џејкобс ја ангажираше Френсис Бин Кобејн како заштитно лице на нивната нова кампања за пролет/лето 2017 година.

„Прв пат се сретнав со Франсис кога таа имаше само две години. Беше на вечера со мајка ѝ и татко ѝ и дизајнерката Ана Суи во еден њујоршки бар. Отсекогаш сакав да работам со неа бидејќи е единствена, силна и убава. Секогаш се воодушевувам од оние луѓе чија искреност, интегритет, храброст и љубопитност ги води кон нови работи“, изјави Марк Џејкобс по повод соработката.

За младата ќерка на единствениот Курт Кобејн ова е прво вакво искуство. Нејзината мајка пред само неколку месеци исто така беше дел од кампања на брендот заедно со Мерлин Менсон и Кендал Џенер, по што сосема беше очекувано следна на листата да биде токму нејзината ќерка.

Објавено:
27 јануари 2017
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
357 пати