Кога Иванка Трамп беше модел

25 октомври 2017

Пред Кендал Џенер, Каја Гербер, Хејли Болдвин, сестрите Хадид, на модната писта присутна беше и Иванка Трамп. Тогаш тинејџерка, ќерка на милијардерот Трамп, а сега претседател на САД беше само една од имињата на познатите и богатите родители.

Иванка беше една од првите деца на познати која потпиша договор со модна агенција и тоа благодарение на нејзиното познато презиме.

Нејзиниот татко беше долги години финансиер и добар пријател со сопственикот на модната агенција Elite Model Management Corp, Џон Казабланкас, кој за разлика од другите модни агенции кои во неа не гледаа потенцијал, ја зема Иванка под своја закрила.

Во 90-тите години таа патуваше низ светот како модел носејќи, учествувајќи на ревии на дизајнери како што се Вивиан Вествуд и Тери Муглер.

Две децении подоцна, таа е веќе дел од Белата куќа и активно учествува во креирањето на политиките заедно со нејзиниот татко .

 

Објавено:
25 октомври 2017
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
1.797 пати
Извор: 
vanity fair