Кој што носеше на Американските музички награди

25 ноември 2013

AMA

Во Нокиа Театарот во Лос Анџелес вчера вечер се одржаа Американските музички награди. Сето внимание беше свртено накај познатите ѕвезди, нивниот моден избор на црвениот килим, а секако и кон нивните настапи.

Така, вечерта беше исполнета со различни вкусови и музички и модни. Од екстравагантност до елеганција, од провокација до умереност.

Покрај добрата забава, дел од изведувачите и музичарите добија и награди.

Комплетната листа на наградени можете да ја погледнете во продолжение, како и модниот избор. Какви се вашите впечатоци?

Артист на годината - Тејлор Сфивт

Музичка икона - Ријана

Нов артист на годината - Аријана Гранде

Песна на годината  - Florida Georgia Line Featuring Nelly, "Cruise"

Најдобар машки изведувач - поп/рок - Џастин Тимберлејк

Најдобар женски изведувач - поп/рок - Тејлор Сфивт

Најдобар бенд, дуо или група  - поп/рок - One Direction

Најдобар албум - поп/рок - One Direction "Take me home"

Најдобар машки кантри артист - Лук Брајан

Најдобар женски кантри артист - Тејлор Сфивт

Најдобар кантри бенд, дуо или група - Лејди Антебелум

Најдобар кантри албум - Тејлор Сфивт - „Red“

Најдобар артист - рап/хип-хоп - Macklemore & Ryan Lewis

Најдобар албум - рап/хип -хоп - Macklemore & Ryan Lewis, "The Heist"

Најдобар машки изведувач - Соул и ар-ен-би - Џастин Тимберлејк

Најдобар женски изведувач - Соул и ар-ен-би - Ријана

Најдобар албум - соул и ар-ен-би - Џастин Тимберлејк "The 20/20 Experience"

Најдобар изведувач - алтернативен рок - Imagine Dragons

Најдобар латино изведувач - Марк Ентони

Најдобар изведувал - електронска-денс музика - Avicii

Најдобар изведувач - Adult Contemporary - Maroon 5

Најдобар изведувач - Contemporary inspirational - Метју Вест

Најдобар саундтрак - "Pitch Perfect"

Објавено:
25 ноември 2013
Категорија: 
Актуел