Конечно: Македонците му се израдуваа на првиот снег!

15 јануари 2021

Веруваме дека не постои некој што вчеравечер не се израдува на снегот. За жал веќе утринава речиси целосно е стопен, макар така е во Скопје.

Сепак, конечно вчера се слушна детски џагор на улиците и радоста завладеа на улиците.

А еве некои од најинтересните и најубави фотографии што беа споделени на социјалните мрежи:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Anadolu Agency (@aa_macedonian)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@engincigkofte)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Goce Jonoski (@gocejonoski)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Tunev (@tunev.d)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Enes Ipek (@sariienes34)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Skopjeinfo.mk (@skopjeinfo.mk)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Martina V. (@_macamarchy_)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Milla Milli (@najmilata)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Драгана Ш. (@sh.dragana)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by srekja.mk (@srekja.mk)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Radio MOF (@radiomof)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emilija Petreska (@emipetreska)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Anamarija (@momiroska_)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by MCV PICTURES (@11mcv_pictures)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @goxx.t

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jasmin (@biberovikj)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@tetovarcheee)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ukshini (@shkelqimukshini)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@gingerbeard.dan)

 

 

Објавено:
15 јануари 2021
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
415 пати