Контроверзна насловна на Меланија Трамп

28 јануари 2017

Во период на затегнати политички односи помеѓу САД и Мексико, првата дама на САД, Меланија Трамп се појави на контроверзна насловна страна на мексиканското издание на магазинот Vanity Fair.

Имено, се работи за насловна на која сопругата на новиот американски претседател, Доналд Трамп, е прикажана во луксузно издание на софра со накит.

Покрај тоа, внатрешните страници на магазинот се исполнети со едиторијал со истата луксузна тематика.
Сосема очекувано, ова предизвика лавина рекации особено на социјалните мрежи, што во основа се сведуваат на мислењето дека овој потег е срамен и тотално понижувачки за Мексико.

Објавено:
28 јануари 2017
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
4.448 пати