Легендарната Ирис Апфел има нов моден ангажман

30 јануари 2016

Откако минатогодишната пролетна кампања на Кејт Спејд во која ја ангажираше легендарната 94-годишна Ирис Апфел, се покажа како одлична, и оваа година тие ја продолжуваат нивната заедничка соработка.

Омилената бабичка во модниот свет има уште една централна улога во новата пролет-лето кампања за 2016 година во која акцентот е ставен на модели со различни профили.

Покрај Апфел, главен модел во оваа кампања на местото на Карли Клос, е манекенката Џордан Дан, а друштво им прават и фотографката Сајри Москович, илустраторот Роберт Ричардс, моделот Ен Дуонг, авторката Карли Сајортино и композиторот Џон Батист.

Позитивниот дух на кампањата е обоен во широк спектар на бои и принтови, а кроевите на моделите се базирани на едноставни и чисти линии и А форми.

Објавено:
30 јануари 2016
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
409 пати