Лејди Гага нуди награда од 500.000 долари за украдените кучиња

26 февруари 2021

Доцна синоќа, во центарот на Холивуд беше застрелан човекот кој ги шета кучињата на Лејди Гага. При престрелката беа украдени двата булдози на пејачката, кои ги носат имињата Коџи и Густав. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by 361 Magazine (@361magazine)

Лејди Гага нуди половина милион долари на оној кој ќе и' ги врати кучињата. Полицијата на Лос Анџелес ја извести јавноста дека грабежот и пукањето се случиле пред 22 часот, а ранетиот човек е во болница и во критична состојба. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@goddess_gaaga)

Снимка од видео надзор од куќа во соседството, покажува дека станувс збор за двајца осомничени на возраст од 20 до 25 години, кои ги зеле двете кучиња од жртвата, имале пиштол и избегале од местото на настанот со бел автомобил. 

Објавено:
26 февруари 2021
Категорија: 
Актуел
Прочитано:
78 пати